Магазин

ФОТО: Минијатурни мотори направени од рачни часовници

А1он
Уметникот Дан Таненбаум создава неверојатни минијатурни мотоцикли од рачни часовници. Овој Канаѓанец минијатурите ги создава од 2010 година и од тогаш моторите направени од часовници
Македонија

Ѕидот на Водно попуштил зашто бил лошо направен

А1он
Градоначалникот на општина Центар, Владимир Тодоровиќ изјави дека урнатиот ѕид на Водно бил лошо и нестручно изведен, а била надмината и планираната големина. „Инвестицијата на
Македонија

Бендевска: Груевски е неонацистички диктатор

А1он
Ѓорчев: СДСМ разградува, ВМРО-ДПМНЕ обединува Предлогот, државната награда, која би се доделувала на денот на независноста да го носи името на првиот претседател на Република
Свет

И стојат ли добро хитлеровите мустаќи на Ангела Меркел?

А1он
Една холандска телевизија во своите вести известувајќи за средбата на францускиот претседател Франсоа Оланд и германската канцеларка Ангела Меркел прикажаа фотографии од двајцата во позадина,