Регион

Турција ќе го забрани абортусот?

А1он
Неколку стотици жени, демонстрираа во Истанбул, на најголемите протести од овој тип, откако Турција најави забрана на абортусот. Жените носеле транспаренти „Моето тело, мој избор“
Спорт

Ракометарките се пласираа на Европско првенство

А1он
Женската ракометна репрезентација на Македонија се пласираше на Европското првенство во декември во Холандија, откако вечерва во СРЦ „Кале“ со 27-24 (13-12) славеше победа над