Магазин

Премиера на „Prometheus“

А1он
Шарлиз Терон блесна во ѕвезден фустан на светската премиера на нејзиниот нов филм „Prometheus“. http://www.youtube.com/watch?v=bOvtroJkFAQ&feature=fvwrel На премиерата во Лондон присуствуваше и нејзината колешка Нуми Рапас,
Македонија

Времето денеска – претежно сончево со локална облачност

А1он
Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево претпладне, а попладне, нестабилно со можност за врнежи од дожд во северозападните и југозападните предели, како и