Магазин

Премиера на „Prometheus“

А1он
Шарлиз Терон блесна во ѕвезден фустан на светската премиера на нејзиниот нов филм „Prometheus“. http://www.youtube.com/watch?v=bOvtroJkFAQ&feature=fvwrel На премиерата во Лондон присуствуваше и нејзината колешка Нуми Рапас,
Македонија

Времето денеска – претежно сончево со локална облачност

А1он
Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево претпладне, а попладне, нестабилно со можност за врнежи од дожд во северозападните и југозападните предели, како и
Спорт

Шок за „Гордиот Албион“ – Англија без Лампард на Еуро 2012

А1он
Фудбалерот на лондонски Челзи, стандардниот репрезентативец Френк Лампард, поради повреда дефинитивно нема да може да игра на Европското првенство, соопшти Англиската фудбалска асоцијација. Лампард во
Магазин

Ѕвездата на „Мемоарите на една гејша“ обвинета за висока проституција

А1он
Најголемата кинеска ѕвезда, актерката Џанг Зи е обвинета дека за милионски суми спиела со богаташи. Најпозната по улогите во филмовите „Crouching Tiger, Hidden Dragon“ и