Регион

ВИДЕО: Петрич загрижен за иднината на БиХ

А1он
Некогашниот висок преставник на меѓународната заедница во БиХ, Волфганг Петрич, во интервју за агенцијата Анадолија, изрази загриженост за иднината на БиХ. Петрич вели дека не
Македонија

Македонија претседавач со Процесот за соработка во југоисточна Европа

А1он
Република Македонија од денес го превзема претседавањето со Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ). Според министерот за надворешни работи, Никола Попоски приоритет на Македонија
Економија

Сопственикот на Зара, најбогат во Европа

А1он
Во време кога Шпанија се соочува со една од најсериозните економски кризи во својата историја, најбогатиот Европјанин стана токму 70-годишниот Амансио Ортега. Неговото богатство се