Магазин

ФОТО: Стајлингот на ѕвездите кои настапуваа на прославата за Денот на независноста

А1он
Во црно, бело, црвено или знаме принт. Тоа беа комбинациите што најмногу ги употребија ѕвездите кои настапија на прославата по повод Денот на независноста на
Спорт

(ВИДЕО)Изненадување за Енди Мареј на среде прес: Шкотите напаѓаат

А1он
Шон Конери, Алекс Фергусон и мајката на Енди Мареј „упаднаа“ на прес-конференцијата на шкотскиот тенисер по победата над Томаш Бердих во полуфиналето на „US Open“.
Економија

Лозарите со протести ги бараат откупните цени препорачани од министерството

А1он
Лозарите протестираа пред винарската визба Тиквеш од Кавадарци, организирани од регионалниот Сојуз на лозари Агротиквешија. Тие рекоа дека е ова само предупредување доколку продолжи „апашката
Економија

Работниците во 120 фирми биле принудени да работат на + 40 степени

А1он
По спроведените контроли во изминатиов период Комисијата при Министерството за здравство и прогласувањето на степенот на зрачење и високите температури открила дека многу фирми не
Економија

Поедноставна процедура за пријава на работници на определно време

А1он
Се поедноставува процедура за продолжување на договор за работници на определено време, со што работодавачот повеќе нема да има потреба при се кое продолжување на
Македонија

20 годишно момче од Вевчани загина во сообраќајна несреќа

А1он
20 годишниот Христијан Србакоски од струшкото село Вевчани доцна синоќа го загуби животот. Автомобилот Фијат ареа со кој управувал сега починатиот Христијан излетал од патот