Регион

Бугарија ќе ги уценува Србија и Македонија во пристапувањето на ЕУ

А1он
Приближувањето на Македонија и Србија кон Европската унија ќе го попречи соседна Бугарија за да реши некои билатерални прашања, објави „Дојче Веле“. Неодамна, бугарскиот министер
Македонија

Откриени двајца авганистански, осум пакистански и седум сомалиски илегални мигранти

А1он
Полицијата на автобуската постојка кај село Смоквица, откри две патнички возила, од кои едното возило го напуштило местото на настанот, а од извршената контрола во
Македонија

(ВИДЕО) Шеќеринска: На изборите мора да се одвојат државата и партијата

А1он
Радмила Шеќеринска, претседател на Националниот совет за евроинтеграции, потсети дека е добро што Филе по трет пат доаѓа во Македонија оваа година, бидејќи, рече, да
Македонија

Николоски: Покажете минимум почитување кон македонскиот народ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се задоволни од оценките на еврокомесарот Штефан Филе изнесени на Националниот совет за евроинтеграции. Нагласија дека со реформите и работата Македонија продолжува,