Свет

Орбан: Подгответе се за најлошите поплави

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан најави дека земјата денеска ќе се соочи со најголеми поплави, порачувајќи им на сонародниците дека треба да се подготват за најлошото.
Македонија

(ФОТО+ВИДЕО) Владиката Агатангел: Жерновски не уривај црква, лошо ќе поминеш

А1он
Претставници на Македонската православна црква на чело со владиката Агатангел се појавија пред споменикот на Мајка Тереза со цел да ги поддржат протестите против уривањето
Регион

Тони Блер ќе биде советник на идната влада на Албанија

А1он
Поранешниот британски премиер Тони Блер прифати да биде советник-консултант на идната влада во Албанија, тврди лондонски „Дејли телеграф“. Весникот пишува дека Блер ќе делува како консултант
Магазин

Браковите склучени по запознавањето на Интернет се потрајни и поквалитетни

А1он
Вработените денес имаат се помалку време за средби очи в очи, а една третина од браковите се склучени по запознавање преку Интернет. Во изминатите десетина години
Македонија

Завршува учебната година за основците и средношколците

А1он
За најголем дел од основците и средношколците денеска е последен училишен ден. Учебната 2012/2013 година официјално завршува во понеделник, 10 јуни, за кога е предвидено последното
Свет

Јордан го предупреди сирискиот амбасадор Сулејман

А1он
Јорданскиот министер за надворешни работи, Насер Џудех го предупреди сирискиот амбасадор Бахџат Сулејман да престане да ја критикува државата во која што претстојува или во
Свет

Безбедносните служби на САД го бранат надгледувањето на телефоните и интернетот

А1он
Раководителот на американските безбедносни служби Џејмс Клепер одлучно ја бранеше програмата на Владата на САД за надгледување и контрола, откако во јавноста беше откриено дека постојат податоци