Македонија

Попоски во Брдо се сретна со шефот на француската дипломатија Фабиус

А1он
Министерот за надворешни работи Никола Попоски, кој го придружува шефот на државата Ѓорге Иванов на состанокот на Брдо процесот што се одржува во Крањ, на маргините
Македонија

ЕУ реагира за притворот на Кежаровски

А1он
На барање на Иницијативниот одбор на укинување на мерката притвор на новинарот Томислав Кежаровски, Делегацијата на Европската унија испрати соопштение. „Делегацијата на Европската унија одблиску
Свет

ВИДЕО: Надзорните камери ја снимија тешката железничка несреќа во Шпанија

А1он
Надзорни камери го снимија возот во моментот кога тој излета од шините, на влезот во станицата во шпанскиот град Сантјаго де Компостела. Ова е една
Македонија

ФОТО: Ново паркиралиште покрај булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

А1он
Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и директорот на ЈП „Градски паркинг“ Борче Јакимовски денеска го пуштија во употреба новоизградениот паркинг-простор покрај булеварот „Митрополит Теодосиј
Македонија

ЛДП: За критичко мислење новинарите гнијат во затвор

А1он
Либерално демократската партија е згрозена од срамната и како што велат, недолична одлука на Кривичниот суд за продолжување на мерката притвор за новинарот Кежаровски за
Спорт

Во Охрид по седми пат се одржува Отвореното првенство во одбојка на песок

А1он
Дванаесет екипи од Македонија, Бугарија, Албанија и Косово учествуваат на седмото по ред Отворено првенство во одбојка на песок – Охрид 2013 што се одржува
Култура

„Битола Шекспир фестивал“ завршува со настап на Националниот театар од Пекинг

А1он
Првото издание на интернационалниот „Битола Шекспир фестивал“ завршува со вечерашната претстава „Ричард Трети“ што ќе ја изведат актери од кинескиот Национален театар во Пекинг. На