Регион

Паркот Гези во Истанбул повторно отворен за посетители

А1он
Истанбулскиот парк Гези денеска повторно беше отворен за посетители, откако минатата ноќ беше место на нови судири меѓу демонстрантите и полицијата. Полицијата во текот на ноќта употреби
Свет

Италијанските и малтешките власти спасија стотици имигранти на отворено море

А1он
Италијанските и малтешките власти спасија над 400 имигранти во Средоземното Море, јави ДПА. Италијанската крајбрежна стража открила три бродови на околу 80 километри од либискиот брег. Бродовите
Магазин

Лорин Хил ќе лежи во затвор поради неплатен данок

А1он
Поранешната пејачка на групата Fugees Лорин Хил доби три месечна затворска казна поради даночно затајување. Таа беше осудена во мај годинава, откако судот утврди дека