Магазин

ВИДЕО: Девојка остана без здолниште на среде танц

А1он
На Јутјуб се појави снимка од една свадба во Франција, на која „танчерка“ останува без здолниште. Имено, додека една млада двојка успешно ги демонстрира своите танчерски
Свет

ВИДЕО: Берлускони тврди дека е невин, ги обвинува судиите за прогон

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ги обвини денеска судиите за прогон, откако судот во Милано го осуди на седум години затвор поради аферата „Рубигејт“, истакнувајќи дека е
Регион

Евангелос Венизелос е нов министер за надворешни работи на Грција

А1он
Лидерот на ПАСОК Евангелос Венизелос е нов министер за надворешни работи на Грција, јави дописникот на МИА од Атина. Грчкиот премиер Андонис Самарас и Венизелос денеска
Свет

Во Саудиска Арабија викендот ќе почнува во петок

А1он
Саудиска Арабија го помести почетокот на викендот во петок со цел да ја усогласи работната недела со мнозинството земји во регионот, јави државната агенција Сауди прес. Со