Магазин

ФОТО: Хајди Клум на Твитер објави разголена „насмеана“ фотографија

А1он
Хајди Клум отсекогаш сакала да објавува свои разголени фотографии на Твитер профилот, а сега долнително 40-годишната германска убавица се обиде да биде и духовита. Секако, никој посебно
Свет

Најмалку 28 повредени во железничка несреќа во Тајланд

А1он
Најмалку 28 патници се полесно повредени кога ноќен воз излета од шините во северниот дел на Тајланд, соопшти денеска Националната железничка компанија. Во возот, кој патувал на
Регион

За ситуацијата на границата со Србија, Реџепи го обвини КФОР

А1он
Косовскиот министер за внатрешни работи, Бајрам Реџепи изјави дека врз КФОР паѓа одговорноста за зачувување на безбедноста во регионот на Карачево. – Се уште не е направена
Свет

„Билд“: НАТО ја користел таjната американска програма за следење во Авганистан

А1он
Тајната програма за собирање податоци „Призма“ на американската Агенцијата за национална безбедност (НСА) била користена од командната структура на германските сили во Авганистан за следење на лица
Регион

Непознати лица пукале врз полицијата во Атина

А1он
Грчката полиција трага по непознати лица кои пукале со „Калашникови“ врз полицајци од специјалната единица ДИАС. Пукотницата се случила зад зградата на Главната дирекција на полицијата
Свет

Џафари: Околу 1.500 пакистански талибанци деновиве од Турција преминале во Сирија

А1он
Околу 1.500 пакистански талибанци последниве неколку дена преминале од Турција на територијата на Сирија, изјави постојаниот претставник на Дамаск во ОН, Башар Џафари, – Сирија и натаму
Македонија

Во Грција голем интерес за средбата Иванов-Пахор

А1он
Словенечкиот претседател Борут Пахор ја повика Македонија да преземе иницијатива за прашањето за името која нема да ги остави рамнодушни претставниците на ЕУ и меѓународната