Свет

Канадскиот премиер во самоизолација: Сопругата на Трудо со симптоми на коронавирус

А1он
Премиерот на Канада, Џастин Трудо се самоизолирал откако неговата сопруга, која се врати од Велика Британија, почнала да има симптоми на грип. Според неговиот портпарол,
Свет

ВИДЕО: Заложничка криза во Франција, вооружен маж со бомба влегол во библиотеката на универзитетот во Иври

А1он
Вооружен маж влегол во библиотеката на Универзитет во Франција, а голем број специјалци се на местото на настанот. Според Ле Паризиен, човекот е вооружен со