Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали и зошто борци- повратниците од Сирија и Ирак, доброволци во ИСИС и Ал Каеда, не се на листата Безбеден Град?

Горан Наумовски
Оливер Спасовски бега од одговори кога и дали е извршен претрес и дали е одземен калашниковот од куќниот пријател на Сашо Тасевски од Ласкарци. Спасовски
Економија

Феро Инвест се претстави на саем за хидроелектрани во Малезија

Горан Наумовски
Феро Инвес учествуваше на конференцијата и саемот за производители и изведувачи на хидроелектрани, кој се одржа во Куала Лумпур и кој на едно место собра
Култура

Почина македонскиот актер Димче Мешковски

Горан Наумовски
По долго боледување, вчера во неговиот дом во Лос Анѓелес, САД, почина актерот Димче Мешковски, соопштија од Драмски театар Скопје каде што доајенот на македонското
Свет

Пентагон: На Украина ќе и биде исклучително тешко да ги протера руските сили во 2023 година

Горан Наумовски
На Украина ќе и биде исклучително тешко да ги протера руските сили од нејзината територија во 2023 година, но конфликтот не е замрзнат. Ова го
Македонија

Кривичниот суд го достави предметот „Титаник 2“ во скопска Апелација

Основниот кривичен суд Скопје денеска информира дека предметот „Титаник 2“ вчера e доставен во Алелацискиот суд за надлежно постапување. -Поради интерес на медиумите и невладините
Македонија

Казни во висина од вкупно 12.500 евра од Општина Центар за градилиштето зад Универзалната сала

Горан Наумовски
Градежен инспектор од Секторот за инспекциски работи на Општина Центар денес изрече 5 казни на инвеститорот „Бинјапи Инжинеринг“ и изведувачот „Арадико Коп ДООЕЛ увоз извоз“,
Култура

ФДУ го одбележува творештвото на Горан Стефановски

Горан Наумовски
Факултетот за драмски уметности – Скопје го слави творештвото на нашиот и ваш, единствен Горан Стефановски, со мултимедијална програма под наслов „Тетовирани импресии“. Настаните од
Свет

Русија не сака САД, Велика Британија, Франција и Германија да посредуваат во мировниот процес за Украина

САД, Велика Британија, Франција и Германија не можат да бараат улога на неутрални посредници во мировниот процес во Украина, бидејќи тие се вклучени во конфликтот
Свет

Група девојчиња со часови мачеле 13-годишно девојче во Германија, и гаселе цигари на лицето, па и ја запалиле косата

Горан Наумовски
На Шлезвиг-Холштајн Хит во областа Дитмаршен (Германија), група девојчиња на возраст од 14 до 17-години, наводно, со часови мачеле 13-годишно девојче – и сето тоа