Интер го казни Икарди

Капитенот на Интер, Мауро Икарди ќе биде парично казнет поради тоа што не сепојавил на првиот тренинг на тимот за календарската 2019 година.

Аргентинецот го пропушти вчерашниот тренинг, откако се врати со ден задоцнување од Аргентина, каде што ги помина божиќните и новогодишните празници.

Причината за задоцнувањето на Иркарди бил откажан лет, за кој капитенот на „неразурите“ го информирал раководството на клубот.

Сега Маурито ќе биде казнет со парична казна, како што наметнува правилникот на клубот.

Би можело да ве интересира

Де Лихт ќе стане втор најплатен играч во Серија А по Роналдо

A1on

Кулибали не ја отфрла можноста да остане во Наполи

A1on

Манчини сака да ги освои Мундијалот и ЕП со италијанскиот национален тим

A1on

Jувентус го сака Трипиер во своите редови

A1on

Јуве не сака да му плаќа 10 милиони евра годишно на Рабио

A1on

Родригез: Наполи е клуб со историја, но сега мислам за Колумбија

A1on