Фиорентина го одби Јунајтед, Миленковиќ заминува на лето

Калчолигашот Фиорентина го отфрли интересот на Манчестер јунајтед за српскиот фудбалер Никола Миленковиќ, бидејќи нема намера да се откаже од него во јануарскиот трансфер прозорец, објавија локалните медиуми.

Јунајтед беше подготвен да понуди пари плус Андреас Переира, но клубот од Фиренца уште на почетокот одби да го ослободи 21-годишниот дефанзивец.

Сепак, Фиорентина ќе ги разгледа понудите за Миленковиќ следната година, со барање од 50 милиони евра.

Со добрите игри, Миленковиќ го привлече вниманието на Манчестер јунајтед, Манчестер сити и Јувентус.

Тој во Фиорентина дојде од Партизан за 5,1 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Де Лихт ќе стане втор најплатен играч во Серија А по Роналдо

A1on

Кулибали не ја отфрла можноста да остане во Наполи

A1on

Манчини сака да ги освои Мундијалот и ЕП со италијанскиот национален тим

A1on

Jувентус го сака Трипиер во своите редови

A1on

Јуве не сака да му плаќа 10 милиони евра годишно на Рабио

A1on

Родригез: Наполи е клуб со историја, но сега мислам за Колумбија

A1on