Пастрмка во бело вино

Пастрмката подготвена на овој начин е неверојатно вкусна …

Потребно е:
3-4 пастрмки
250 мл бело вино
путер
2-3 ловорови листови
лимон
брашно
масло
сол

Подготовка:
– Пастрмките исчистете ги, измијте ги и посолете ги убаво од сите страни.

– Наредете ги во огноотпорна тава за печење премачкана претходно со путер и прелијте ги со бело вино.

– На страна промешајте 2 лажици брашно и 50 мл масло. Додадете ги листовите ловор. Со оваа смеса прелијте ги рибите.

– Ставете ги да се печат во претходно загреана рерна на 200 целзиусови степени околу 30 минути.

– Испечените пастрмки прелијте ги со сок од лимон.

Совет: Можете секоја риба да ја завиткате во алуминиумска фолија. Местото тогаш ќе биде уште помеко.

Би можело да ве интересира

Таратур со ореви

A1on

Рагу со мелено месо

A1on

Салата со млади компири и боранија

A1on

Пилешко со шафран, леќа и зеленчук

A1on

Тоскански сладолед од лешници

A1on

Виенски гулаш со кнедли

A1on