Бочварски упати честитка по повод Божик

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска, по повод големиот христијански празник Рождество Христово Божиќ, до митрополитот на Брегалничката Епархија, Иларион, и до сите верници од православна вероисповед упати честитка, во која се вели:

„Упатувам најискрени честитки за Рождество Христово, Божик, до сите граѓани кои го чествуваат овој голем православен христијански празник, во мое име и во име на Општина Штип.

Во духот на христијанските вредности, овие празнични денови, во секое срце нека внесат мир, во секој дом нека донесат топлина, светлина, радост и љубов и нека го зацврстат единството и почитувањето меѓу граѓаните.

Имајте убави празнични мигови“, стои во честитката од градоначалникот Бочварски,

Би можело да ве интересира

Археолозите работат на два локалитета на експресниот пат Штип – Кочани

A1on

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

A1on

Одложено судското рочиште за стечај на штипски „Бетон“

A1on

Акција „Се бара Тор од планетата Азгард“ во Штип

A1on

Општина Штип продолжува со реконструкција на патната инфраструктура во градот

A1on

(ВИДЕО) Јорданов: Во Штип денес градат само семејните фирми на градоначалникот

A1on