Фабрегас пред трансфер во Монако

Монако е близу до привлекувањето на играчот од Челзи, Цеск Фабрегас, јави „Екип“.

Триесет и едно-годишниот Шпанец сака да игра под водство на неговиот поранешен тимски колега, Тиери Анри, кој го предводи францускиот тим. Трансферот се очекува да биде финализиран следната недела.

Оваа сезона, Фабрегас има 14 натпревари за Челзи на сите турнири во кои постигна еден гол.

Досега, Милан и Фенербахче беа заинтересирани за услугите на Фабрегас.

Би можело да ве интересира

ПСЖ предложи размена Нејмар – Погба, Јунајтед одби

A1on

Алвес го објави своето заминување од ПСЖ

A1on

Порто со понуда за Буфон

A1on

Мбапе останува во Франција

A1on

Леонардо ќе ги донесе СМС и Донарума во ПСЖ

A1on

Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

A1on