Бремената Џесика Симпсон со своето семејство на божикно утро во црква

Пејачката и модна дизајнерка Џесика Симпсон (38) со своето семејство го помина божиќното утро во црква. Симпсон неодамна им се пофали на пријателите и обожавателите дека е бремена и дека ќе има ќерка.

„Наскоро ќе бидеме петмина”, објави актерката на социјалните мрежи.

Пејачката е во брак со поранешниот американски фудбалер Ерик Џонсон (39) од 2014 година и има ќерка Максвел Дру (6) и син Аце Кнуте (5).

View this post on Instagram

Santa’s Nice List! Merry Christmas 🎄

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

„Ова девојче ќе го зголеми нашето семејство на пет члена. Не можеме да бидеме посреќни што го објавуваме овој благослов од животот “, рече Џесика. Симпсон разговараше за својот брак, ќерка и син во шоуто Entertainment Tonight, и дека сака бебе, но таа рече дека ќе биде чудо ако забремени повторно.

View this post on Instagram

My Baby Love

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Борбата со килограмите ја водеше по двете бремености и јавно зборуваше за оваа тема. Таа вели дека веќе не се оптоварува со изгледот, туку ужива во опуштено издание, пишува „Дејли мејл“. Најголема поддршка во животот ѝ е сопругот.

„Ерик е најдобар. Сè уште се чувствувам како да сме на меден месец. Го сменив стилот. Го сакам сето она што е секси. Откако сум сопруга и мајка, се чувствувам многу секси“ – рече пејачката и додаде дека бракот донел промени во нивниот живот.

View this post on Instagram

Church ready 🙌🏼🎄💚🙏🏼 #THEJOHNSONS

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Иако е во висок степен на бременост, Џесика дојде во црквата во чизми на висока потпетица.

„Без оглед на околностите и временските услови, секогаш вклопете ги потпетиците во вашите модни комбинации. Високите потпетици секогаш треба да бидат дел од модните комбинации на секоја жена која ја држи за себе„ – додаде Џесика, откривајќи го својот омилен моден совет.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Трамп дојде на власт со помош на Русија

A1on

ВИДЕО: Роналдо воодушеви со своето совршено тело на одморот во Грција

A1on

Елтон Џон стана витез на Легијата на честа во Франција

A1on

Рекорд кај викенд-премиерите на Нетфликс

A1on

На Дејв Мастејн од „Мегадет“ му е дијагностициран рак на грлото

A1on

ВИДЕО: Кијану Ривс во „Сајберпанк 2077“

A1on