Нејмар: Сите големи играчи барем еднаш мора да бидат дел од Премиер лигата

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар ја остави подотворена вратата за евентуален премин во клуб од Премиер лигата.

На својот канал на Јутјуб, најскапиот играч на Планетата одговори на покана на дефанзивецот на Манчестер Сити – Бенжамен Менди, да премине во шампионатот на Англија.

– Ова е големо првенство, каде играат едни од најдобрите. Никој не знае што ќе се случи утре. Мислам дека сите големи играчи барем еднаш во животот треба да играат во Премиер лигата, изјави Нејмар.

Во последниве месеци, името на Нејмар се поврзува со враќање во Барселона. Тој играше за Каталонците меѓу 2013 и 2017 година, но пред година и половина премина во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Ширер: Лампард е идеална опција за Челзи

A1on

ПСЖ предложи размена Нејмар – Погба, Јунајтед одби

A1on

Нејмар подготвен да се извини на навивачите на Барселона

A1on

Играчите на Манчестер веруваат дека заминувањето на Погба ќе биде од корист за тимот

A1on

Торес објасни зошто решил да ја заврши својата кариера

A1on

Алвес го објави своето заминување од ПСЖ

A1on