САД ќе го обвинат Иран за кршење на договорот за хемиско оружје - А1он
Почетна Свет САД ќе го обвинат Иран за кршење на договорот за хемиско оружје
Свет

САД ќе го обвинат Иран за кршење на договорот за хемиско оружје

17/11/2018 - 10:13 133 прегледи
САД ќе го обвинат Иран за кршење на договорот за хемиско оружје