САД воведоа и економски санкции за 17 Саудијци поради убиството на Кашоги - А1он
Почетна Свет САД воведоа и економски санкции за 17 Саудијци поради убиството на Кашоги
Свет

САД воведоа и економски санкции за 17 Саудијци поради убиството на Кашоги

15/11/2018 - 19:14 30 прегледи
САД воведоа и економски санкции за 17 Саудијци поради убиството на Кашоги