Иран го зголеми бројот на балистички ракети со дострел до 700 километри - А1он
Почетна Свет Иран го зголеми бројот на балистички ракети со дострел до 700 километри
Свет

Иран го зголеми бројот на балистички ракети со дострел до 700 километри

16/10/2018 - 18:42 189 прегледи
Иран го зголеми бројот на балистички ракети со дострел до 700 километри