Кај малолетник од Штип пронајдена марихуана

Најлонско пакување марихуана е пронајдено при претрес на 16-годишно момче од Штип, соопшти полицијата.

Претресот е извршен синоќа околу 23:15 часот во населбата Автокоманда во Штип, а момчето е приведено. Со него е извршен и разговор во присуство на родител.

Марихуаната е одземена и дадена на вештачење, а случајот целосно ќе се документира и ќе се реагира соодветно.

Би можело да ве интересира

Археолозите работат на два локалитета на експресниот пат Штип – Кочани

A1on

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

A1on

Одложено судското рочиште за стечај на штипски „Бетон“

A1on

Акција „Се бара Тор од планетата Азгард“ во Штип

A1on

Општина Штип продолжува со реконструкција на патната инфраструктура во градот

A1on

СВР-Битола пронајде и одзеде 23 килограми марихуана

A1on