Ограбен сеф од продавница за бела техника и санитарија во Виница

Вчера во 07,20 часот телефонски во Полициската станица во Виница, Г.М. (32) од Виница , пријавил дека во периодот од 20,30 до 07,20 часот, непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за бела техника и санитарија, лоцирана во приземниот дел во зграда во Виница, сопственост на С.М (62) од Виница.

Од фиока од работно биро одземени се 1.651 денари, а потоа од канцеларијата одземен е метален сеф (во кој имало 6.910 евра и 49.651 денари).Истиот ден, во 17,45 часот телефонски во ПС-Виница, Н.Т. од Виница , пријавил дека во атар на с.Виничка Кршла пронашол метален сеф со видливи оштетувања од насилно отварање во пределот на бравата. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Би можело да ве интересира

Патувачкиот автобус на ЕУ денеска во Виница

A1on

Повредено 25-годишно момче во фабрика во Виница

A1on

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

A1on

Две лица нападнале полицајци во Виница

А1он

Мицкоски од Виница: Како опозиционер Заев гордо бараше дуел, а сега не сака да излезе да зборуваме

А1он

Музејот „Теракота“ и Општина Виница во заеднички проект за лицата со посебни потреби

A1on