Леброн го менува Џордан во продолжението на „Space Jam“

Американскиот кошаркар Леброн Џејмс ги засили Л.А. Лејкерс годинава, а веќе ја доби и својата прва филмска улога.

Играчот тргна по стапките на легендарниот Мајкл Џордан и ќе има главна улога во продолжението на филмот „Space Jam“. Режисер ќе биде Рајан Куглер.

Долгоочекуваното продолжение на филмот од 1996 година, во кој настапуваа Мајкл Џордан, Бил Мареј и низа ликови од цртаните филмови како Душко Долгоушко, Пајо Паторот и мачката Силвестер, сега е во фаза на претпродукција, а снимањето треба да започне во 2019 година, пишува „Холивуд репортер“.

– Соработката значи многу повеќе од мене и цртани ликови во еден филм. Сакам децата да разберат колку супериорно можат да се чувствуваат ако едноставно не се откажат од своите соништа, рече по тој повод Леброн Џејмс.

Би можело да ве интересира

Шекил ги именуваше тројцата најдобри кошаркари во денешницата

A1on

Пол сака да го напушти Хјустон поради конфликт со Харден

A1on

ВИДЕО: Четворица повредени при пукотници за време на прославата на шампионската титула на Торонто

A1on

Лејкерс тргнуваат по Ленард

A1on

Ентони Дејвис заминува во Лејкерси

A1on

Нови лоши вести за Голден стејт: Клеј Томпсон скина лигаменти

A1on