Бугарин измамен во Кривогаштани, платил 500.000 денари за пиперки, но не ги добил

Бугарскиот државјанин П.К.(43) од Софија е оштетен за 483.640 денари откако дошол во селото Обршани, општина Кривогаштани, да купи пипер. Количините што ги таксал ги исплатил, почекал да се товарат во камион и заминал. Но, сфатил дека е измамен откако камионот не пристигнал на договореното место.

Како што соопшти МВР, П.К. го пријавил случајот вчера во Полициската станица Прилеп.

Истиот ден во Полициското одделение Кривогаштани е повикан Н.Х. (46) од село Обршани и од него одземена е документација од правното лице што го застапува.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Обвинение против осум лица за фалсификување пари и четворица вработени во банка за злоупотреба на службена положба

A1on

Стружани со службени картички полнеле гориво во сопствените автомобили

A1on

Поднесено обвинение за сторена тешка кражба

A1on

Ограбен конакот во во комплескот Св. Илија во Долно Јеловце

A1on

Кривична за двајца гостиварци, извршиле 21 кражба

A1on

Побаран притвор за разбојникот кој се обиде да одземе мобилен телефон на случаен минувач

A1on