Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва

Легендарниот англиски фудбалер Џон Тери ја одби понудата на Спартак од Москва, а како причина за оваа одлука се наведува неговата желба повеќе време да минува со семејството.

Тери викендов ги помина медицинските прегледи и требаше да потпише едногодишен договор со рускиот клуб, но работата во последен момент се изјалови.

– Спартак е многу амбициозен клуб и импресиониран сум од нивниот професионализам. Но по разговорите со моето семејство, одлучивме дека тоa во моментов не е најдобар потег зa нас, истакна 37-годишниот фудбалер.

Летово на Тери му истече договорот со Астон Вила и како слободен играч можеше да премине во Спартак.

Би можело да ве интересира

Легендата Робсон: Погба мора да се дистанцира од шпекулациите и да се посвети на Јунајтед

Ана Ололовска

Јунајтед го прави Мегваер најскап дефазнивец во светот

Ана Ололовска

Мегваер го притиска Лестер за трансфер во Манчестер

Солскјер се уште не одлучил кој ќе биде капитен

Ана Ололовска

Јунајтед ќе мора да извади 50 милиони, ако го сака младиот Лонгстаф

Ана Ололовска

Клоп нема планови за големи трансфери

Ана Ололовска