ФОТО: Дакота Фенинг порасна

Дакота Фенинг е полнолетна е веќе една година, а на 23 февруари ќе наполни 19 години.

А во најавениот нов филм Very Good Girls ќе глуми доста провокативна улога, покрај Дакота глумат и Елизабет Олсен и Бојд Холбрук.

fening (2)

Никогаш досега не сум се соблекувала во филм, но сега имам 18 години, па иако станува збор за доста чувствителни нешта, и тоа е составен дел од животот, изјави Дакота.

Дензел Вашингтон, Роберт Де Ниро, Том Круз, Шон Пен, Мишел Фајфер се само некои од најславните холивудски имиња со кои Фенинг има глумено. А тука се и значително помладите, но веќе многу популарни Роберт Патисон и Кристен Стјуарт.

DAKOTA FANNING at Now is Good Premiere

Таа има помлада сестра актерка која трга по нејзините стапки и веќе има завидна филмска кариера. Ел Фенинг има 14 години, а позабележителни улоги има во филмовите Super 8, Déjà Vu,
Babel…

eyeprime.net

Би можело да ве интересира

Холивудскиот глумец непрепознатлив, парталав и валкан

A1on

„Полусестра“ на Дамјан Козоле на 2 јули премиерно во Карлови Вари

A1on

„Скаут“ на Алекс Цветков селектиран за „Л.А. Шортс“ во Лос Анџелес

A1on

Проекција на краткометражните филмови „Одлука“ и „Почетокот“

A1on

ВИДЕО: Хорор што „ги брка“ гледачите од кино салите

A1on

Почина режисерот Франко Зефирели

A1on

Leave a Comment

18 + 14 =