Ограбена златарница во Струга

Непознато лице вчера ограбило златарница во Струга.

Како што соопшти МВР, вчера во 17.15 часот во златарница на улица „Маршал Тито“ во Струга, лицето извршило разбојништво над вработениот, при што му побарал прстен кој наводно претходно го порачал.

Откако вработениот, по извршен разговор со сопственикот, му рекол дека треба прво да го донесе неговиот прстен, непознатото лице ставило една ќеса на масата и му се заканило дека во ќесата има бомба.

После тоа сторителот одзел еден златен прстен со вредност од околу 11.000 денари и побегнал во непознат правец.

МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Би можело да ве интересира

Стружани со службени картички полнеле гориво во сопствените автомобили

A1on

Поднесено обвинение за сторена тешка кражба

A1on

Ограбен конакот во во комплескот Св. Илија во Долно Јеловце

A1on

Кривична за двајца гостиварци, извршиле 21 кражба

A1on

Побаран притвор за разбојникот кој се обиде да одземе мобилен телефон на случаен минувач

A1on

Кривични пријави за десет лица кои со фалсификувани документи подигале кредити

A1on