Талибанците го нападнаа Газни, главниот град на истоимената авганистанска провинција - А1он
Почетна Свет Талибанците го нападнаа Газни, главниот град на истоимената авганистанска провинција
Свет

Талибанците го нападнаа Газни, главниот град на истоимената авганистанска провинција

10/08/2018 - 08:53 60 прегледи
Талибанците го нападнаа Газни, главниот град на истоимената авганистанска провинција