СП 2018: Погба победата во полуфиналето ја посвети на децата од Тајланд

Францускиот фудбалер Пол Погба, победата над Белгија (1:0) во полуфиналето на Светското првенство ја посвети на децата од пештерата во тајланд.

– Оваа победа е за хероите на денот, секоја чест момчиња, толку сте силни, напиша Погба на Твитер.

Акцијата за спасување на 12 момчиња и нивниот печен тренер во Тајланд успешно заврши вчера. Младите фудбалери и нивниот тренер останаа заробени во пештера 18 дена, бидејќи водата која го подигна нивото го преплавија влезот.

Младите фудбалери од Тајланд добија покана од ФИФА во живо да го гледаат финалето на СП, но тие ќе остана во татковината поради следење на нивната здравствена состојба.

Би можело да ве интересира

Мундијалот на Русија и донесе 12,5 милијарди евра

A1on

Бехрами исфрлен од швајцарската репрезентација

A1on

Кејн е многу разочаран по Мундијалот

A1on

ВИДЕО: Цел свет зборува за Колинда, дел од Хрватите бесни

А1он

СП 2018: Вида им се извини на Русите за непримерните коментари

A1on

Далиќ: Бог ни даде шанса за одмазда

A1on