Лавров: Русија е подготвена да доставува гас за ЕУ преку „Турскиот поток“ - А1он
Почетна Економија Лавров: Русија е подготвена да доставува гас за ЕУ преку „Турскиот поток“
Економија

Лавров: Русија е подготвена да доставува гас за ЕУ преку „Турскиот поток“

13/06/2018 - 17:59 326 прегледи
Лавров: Русија е подготвена да доставува гас за ЕУ преку „Турскиот поток“