Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање - А1он
Почетна Свет Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање
Свет

Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање

13/06/2018 - 15:43 149 прегледи
Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање