ВО ЖИВО: Постигнат договор со Грција – обраќање на премиерот Заев

Македонскиот премиер одржува прес-конференција по телефонскиот разговор со неговиот грчки колега Алексис Ципрас и постигнувањето на договор за решавање на спорот за името.