Принцот Хари и Меган Маркл добија кралско пиво

Сопствениците на пиварницата во британскиот град Виндзор, каде во мај ќе се одржи венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, веруваат дека успеале да направат совршено „кралско пиво“.

Тие произвеле светло пиво, кое го нарекоа „Хери енд Меган Виндзор нот“ (Harry&Meghan’s Windsor Knot). Пивото претставува спој од американски и британски видови на хмељ, од кои некои се одгледуваат на кралските фарми во близина на дворецот во Виндзор.

За пивото изработено е и специјално шише, на кое ги има знамињата на Велика Британија и на САД.

Пиварницата „Виндзор и Итон“ ограничено количество пиво веќе пушти во продажба.

Би можело да ве интересира

Меган Меркл роди син

A1on

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја напуштат Велика Британија по раѓањето на бебето

A1on

Меган Маркл на својата прва свадба на гостите им делела марихуана

А1он

Меган Маркл ќе се врати на глумата откако ќе роди деца

А1он

Личната помошничка на Меган Маркл дала отказ поради притисок на работа

А1он

Откриена тајната на црниот прстен кој принцот Хари го носи последниве денови

А1он