Финската Влада купи 3,3 отсто акции во „Нокиа“ за околу 844 милиони евра - А1он
Почетна Економија Финската Влада купи 3,3 отсто акции во „Нокиа“ за околу 844 милиони евра
Економија

Финската Влада купи 3,3 отсто акции во „Нокиа“ за околу 844 милиони евра

13/03/2018 - 18:58 219 прегледи
Финската Влада купи 3,3 отсто акции во „Нокиа“ за околу 844 милиони евра