Врховниот суд на Индија одобри пасивна евтаназија - А1он
Почетна МагазинЗдравје Врховниот суд на Индија одобри пасивна евтаназија
Здравје

Врховниот суд на Индија одобри пасивна евтаназија

09/03/2018 - 20:14 129 прегледи
Врховниот суд на Индија одобри пасивна евтаназија