Холандија го призна геноцидот врз Ерменците од 1915 година - А1он Advertisement
Почетна Свет Холандија го призна геноцидот врз Ерменците од 1915 година
Свет

Холандија го призна геноцидот врз Ерменците од 1915 година

22/02/2018 - 22:40 435 прегледи
Холандија го призна геноцидот врз Ерменците од 1915 година