Тилерсон: САД ќе останат во Ирак до целосно уништување на заканата од ИД - А1он
Почетна Свет Тилерсон: САД ќе останат во Ирак до целосно уништување на заканата од ИД
Свет

Тилерсон: САД ќе останат во Ирак до целосно уништување на заканата од ИД

14/02/2018 - 09:19 52 прегледи
Тилерсон: САД ќе останат во Ирак до целосно уништување на заканата од ИД