Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава - А1он
Почетна Свет Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава
Свет

Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава

07/12/2017 - 20:38 288 прегледи
Макрон: До крајот на годинава Ирак ќе објави целосно ослободување од Исламска држава