Силен земјотрес го погоди Еквадор

Силен земјотрес со интензитет од 6 по Рихтеровата скала го погоди денеска Еквадор.

Епицентарот бил на 73 км североисточно од Портовиеха. Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Струмица, Валандово и околината

Ана Ололовска

Силен земјотрес ја погоди Папуа Нова Гвинеја

Ана Ололовска

Земјотрес во Грција, почувствуван и во земјава

Силен земјотрес во Индонезија

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

ВИДЕО: Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон