Тесла ќе ја активира најголемата литиум-јонска батерија во светот - А1он
Почетна МагазинТехнологија Тесла ќе ја активира најголемата литиум-јонска батерија во светот
Технологија

Тесла ќе ја активира најголемата литиум-јонска батерија во светот

03/12/2017 - 12:50 738 прегледи
Тесла ќе ја активира најголемата литиум-јонска батерија во светот