Сириската војска повторно го презема Абу Камал, последното упориште на ИД во Сирија - А1он
Почетна Свет Сириската војска повторно го презема Абу Камал, последното упориште на ИД во Сирија
Свет

Сириската војска повторно го презема Абу Камал, последното упориште на ИД во Сирија

19/11/2017 - 20:27 240 прегледи
Сириската војска повторно го презема Абу Камал, последното упориште на ИД во Сирија