Пуџдемон ќе објави независност ако Мадрид ја замрзне автономијата на Каталонија - А1он
Почетна Свет Пуџдемон ќе објави независност ако Мадрид ја замрзне автономијата на Каталонија
Свет

Пуџдемон ќе објави независност ако Мадрид ја замрзне автономијата на Каталонија

19/10/2017 - 00:51 215 прегледи
Пуџдемон ќе објави независност ако Мадрид ја замрзне автономијата на Каталонија