САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили - А1он
Почетна Свет САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили
Свет

САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили

14/09/2017 - 11:14 42 прегледи
САД ќе испорачаат оружје на Курдите од Сириските демократски сили