Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот - А1он
Почетна Свет Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот
Свет

Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот

16/07/2017 - 09:40 128 прегледи
Венецуелската опозиција организира референдум за планот на Мадуро за измени на Уставот