Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“ - А1он
Почетна Свет Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“
Свет

Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“

19/06/2017 - 14:18 121 прегледи
Ирачките сили во Мосул ги предупредија припадниците на ИД: „Предајте се или умрете“