Димитриев и Груевски држат стража, Џафери да не влезе во претседателската канцеларија

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ стојат пред вратата на канцеларијата на претседателот на Собранието и не дозволуваат ново-избраниот спикер да влезе, неофицијално дознава А1он.

Според информациите дел се пред канцеларијата, а дел се во неа, но медиумските екипи засега не можат да стигнат до таму.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Лашкоска: Тоа што Владата го презентирала пред комитетот на УНЕСКО не соодветствува со тоа што го нуди како предлог-закон

Ана Ололовска

Законот за управување на природното и културното наследство во Охрид пред пратениците

Ана Ололовска

Арта Точи од Алијансата на Албанците нова пратеничка на местото на Мемеди

Ана Ололовска

Собранието ја констатираше оставката на Мемеди

Ана Ололовска

Александра Цветковска го презема испразнетото пратеничко место на Горан Милевски

Ана Ололовска

Одложена комисиската расправа за заштита на Охрид

Ана Василевска